Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Ekonomia > Parę słow o pojęciach biznesowych

Zaufanie ważna rzecz

Wiele przedsiębiorstw jest przekonanych, że nigdy w ich firmach nie pojawi się sytuacja, że klient straci do nich zaufanie. Niestety zdarza się wiele takich przypadków, że dane z firm o osobach wyciekają. W ciągu pięciu ostatnich lat liczba takich błędów wzrosła dziesięciokrotnie. Dotyczy to nie tylko prywatnych firm, ale również i państwowych.

Ludzie pragną aby ich dane osobowe nie były łatwo dostępne, a przedsiębiorstwa będą starannie o to dbać. Ważne jest by firmy czuły się za to odpowiedzialne. Niestety im więcej danych wycieka, tym mniejsze zaufanie klientów do tej firmy. Problem tkwi w tym, że im bardziej unowocześniony jest świat, tym bardziej ludzie chcą sobie ułatwiać życie. W taki właśnie sposób przenoszą pracę ze sprzętu firmowego na prywatny. Własne telefony, tablety czy pamięci przenośne mogą nie być tak dobrze zabezpieczone, jak firmowe. Łatwiej jest się dostać do danych. Jest to łamanie regulaminów firmowych, gdyż właściciele zabraniają im tego. Niestety w wypadkach, gdy dane osobowe wyciekną z firm, to tracą one bardzo dużo. Oprócz utraty reputacji i zaufania, narażeni są na poniesienie kar finansowych.

Istnieją dwie opcje radzenia sobie z tym, żeby takie błędy się nie pojawiały. Oprócz wprowadzenia pracowników w procesy bezpieczeństwa, stworzone jest pewne rozwiązanie DLP (Data Loss Prevention), które zapobiega wyciekom danych z biur. Drugim rozwiązaniem jest przypisywanie pewnych uprawnień tylko użytkownikom, którzy mogą mieć wgląd do tych dokumentów. Wszystko zależy od władz przedsiębiorstw, w jaki sposób chcą sobie radzić z wyciekiem danych z firmy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.