Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Ubezpieczenia > Gdzie się ubezpieczyć?

Zaległe abonamenty

W ciągu ostatnich dwóch lat skuteczność Poczty Polskiej, w ściąganiu zaległości abonamentowych wzrosła dwustukrotnie. A to wszystko dzięki odpowiedniemu pismu, które dłużnicy dostali. Było w nim napisane, że Urząd Skarbowy zacznie ściągać należności.

Wtedy ludzie zaczęli się bać i płacić zaległości. Boją się oni bardzo Skarbówki. Dzięki temu sposobowi, dłużnicy zaczęli płacić regularnie swoje abonamenty, a Poczta Polska znalazła znakomity sposób na ściąganie długów. W 2010 roku udało się im odzyskać z 2 miliardów złotych zaledwie niecałe 9,5 tysiąca złotych. Dzięki tej metodzie, już w 2012 roku z 2,3 miliardów zaległości do kasy Poczty Polskiej wpłynęło ponad milion złoty. Można się teraz spodziewać, że wyniki będą coraz lepsze, dzięki wysyłanym wezwaniom do zapłat.

Każdy niepłacący abonamentu, będzie musiał się liczyć z dużymi problemami. Zarejestrowanych do tej pory jest prawie 7 milionów abonentów. Najłatwiej jest ściągać zaległości od osób, które pobierają świadczenia z ZUS. Dlatego w najgorszym wypadku są emeryci, którzy stanowią aż 1/3 wszystkim abonentów. Mogą oni płacić większe kwoty, niż posiadają emerytury.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.