Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Biznes > Zaległe abonamenty

Wszędzie patrzą

System viaToll obejmuje aktualnie ponad 2 tysiące kilometrów dróg, ma on sprawdzać, czy auta powyżej 3,5 tony albo samochody z przyczepkami płacą za przejazdy. Niestety ten system robi zdjęcia wszystkim przejeżdżającym samochodom, a to narusza Polską konstytucję.

System viaToll powinien robić zdjęcia tylko i wyłącznie samochodom objętym opłatom, a nie wszystkim przejeżdżającym. Okazuje się, że w takim układzie Państwo wydało pieniądze w błoto, gdyż system nie pokazuje tego, co chcą wiedzieć. Przez to, że system robi zdjęcia każdemu przejeżdżającemu pojazdowi pozwala na nabycie wiedzy, nie tylko o pojeździe ale również wygląd kierowcy i jego towarzyszy. To są dane prywatne obywatela i nikt nie ma prawa ich rozprzestrzeniać. Sprawą zajęła się już Naczelna Rada Adwokcka.

Nie tylko na drogach jesteśmy bacznie obserwowani, ale również i w innych miejscach. Pierwszym przykładem może być telefon komórkowy. Łatwo jest określić z dokładnością do kilku metrów, gdzie znajduje się aktywny telefon, a operator musi przez rok przechowywać bilingi rozmów. Jeżeli chodzi o Internet, to tam także nikt nie jest anonimowy. Dzięki adresowi IP łatwo jest się dowiedzieć po jakich stronach użytkownik chodzi i ile się siedzi. Nie mówiąc już o portalach społecznościowych, gdzie można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy z życia użytkownika. Dzięki programom lojalnościowym, wiadomo jest jakie preferencje konsumenckie ma posiadacz karty. Natomiast karty kredytowe pomogą nam określić miejsce w którym robiliśmy zakupy, jedliśmy obiad czy też wypłacali pieniądze. Monitoring jest już w praktycznie w każdym mieście, dzięki którym można w łatwy sposób rozpoznać daną osobę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.