Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Kredyty > Baki bank najlepszy na kredyt?

Wader – Woźniak

Rok 2012 należał zdecydowanie do fabryki Wader – Woźniak z Dąbrowy Górniczej, jeżeli chodzi o popularność. Zanotowała ona aż 20 procentowy wzrost sprzedaży, a do tego jeszcze 40 procentowy wzrost eksportu. Polski rynek zabawek jest oceniany na niecałe 2 miliardy złoty, ale jego wartość z roku na rok wzrasta mniej więcej o sześć procent.

Sama firma Wader – Woźniak przynosi rocznie zysk o wartości ponad 50 milionów złoty. Przedsiębiorstwo nie składa jednak broni i dalej się rozwija. Chce wybudować następne hale produkcyjne i pozyskać nowe formy do zabawek. Mimo tego, że posiada już osiem ogromnych hal w Polce, a do tego jeszcze na Ukrainie, w Czechach i Słowacji. To wszystko dzięki tak dużemu zainteresowaniu innych krajów, którzy bardzo chętnie sprowadzają zabawki do siebie. W 2012 Wader – Woźniak odnotował aż 40 procentowy wzrost sprzedaży.

Firma eksportuje już zabawki  do prawie 40 krajów, takich na przykład jak Nowa Zelandia, Australia czy też Indie. W najbliższym czasie chcą jeszcze rozszerzyć swoją działalność w krajach Europy Zachodniej – Rosji, Niemczech czy Austrii. Wader – Woźniak pokonuje zabawki z Chin co wynika z ostatnich targów w Niemieckiej Norymberdze. Okazało się tam, że zainteresowanie Polskimi zabawkami jest większe niż się firma spodziewała, a do tego w odstawkę poszły zabawki z Dalekiego Wschodu. To wszystko przez to, że ludzie boją się, że zabawki z Chin czy Japonii nie będą spełniać norm unijnych i dlatego zainteresowanie nimi spada w dół.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.