Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Podatki > Koniec roku a rozliczenie podatkowe

W dwójkę lepiej

Jak się okazuje w związku nie tylko lepiej jest ze względów miłosnych, żeby nie być samotnym ale również pod względem finansowym. Wspólne życie i mieszkanie we dwójkę obniża koszty prawie o połowę.

Pierwszym najbardziej opłacalnym punktem wspólnego życia jest wynajęcie mieszkania we dwójkę. W ten sposób można zaoszczędzić ponad 5 tysięcy złotych. Przykładowo: każdy z partnerów wynajmuje sam mieszkanie o kosztach tysiąca złoty, jeżeli zamieszkają razem to koszty większego mieszkania wyniosą 1500 złoty. W taki bardzo prosty sposób można zaoszczędzić. Nie można również zapomnieć o tym, że wszelkie wydatki na jedzenie się również zmniejszą. Do tego warto dodać wspólne dojazdy, to oszczędność na paliwie.

Kolejnym plusem wspólnego życia jest spłacanie kredytu. Łatwiej jest go wziąć i spłacać we dwójkę. Pary maja większe możliwości i szanse na dostanie kredytu, niż singiel. Jeżeli jednak para będzie miała dziecko, to pojawią się małe problemy, gdyż każdy członek rodziny więcej obniża zdolność kredytową pary. Dla związków ważne jest żeby wszystkie decyzje podejmować wspólnie, bo na tle finansów często dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji i kłótni. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o wspólnym inwestowaniu. Parom łatwiej jest odłożyć jakieś większe pieniądze, niż jednej osobie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.