Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Gospodarka > Gospodarka XXI wieku

Ustawy śmieciowej ciąg dalszy

Już od długiego czasu jest mowa o wprowadzeniu nowej ustawy śmieciowej w życie. Niestety poprzez przetargi mogą stracić Polskie firmy, w które  inwestowane były pieniądze nie tylko osób prywatnych, ale również i państwowe.

Jeśli na nasz rynek wejdą firmy zagraniczne, to nie dadzą one żadnych szans tym państwowym. Samorządy będą organizowały przetargi, więc to one będą w większości decydowały o tym, kto je wygra. Niestety zagraniczne firmy spokojnie poradzą sobie z konkurencją z naszego państwa, gdy wejdzie na temat finansowy. Wizja dla wielu rodzinnych przedsiębiorstw może być katastrofalna.

Wprowadzenie tej ustawy może spowodować zmniejszenie konkurencji, a co za tym idzie, więcej przedsiębiorstw ogłosi upadek. Najgorsze jest to, że 1/3 firm działających na rynku to przedsiębiorstwa komunalne, w które inwestowało się przez lata z państwowych pieniędzy. Do tego warto dodać, że w takich firmach mnóstwo ludzi ma zatrudnienie. Jeśli przetargi wygrają firmy prywatne, dużo osób straci miejsca pracy. Samorządy walczą o to, żeby w tych miastach, w których działają firmy komunalne zajmujące się wywozem śmieci,  nie było przetargów, a te przedsiębiorstwa dostawały te zlecenia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.