Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Gospodarka > Gospodarka Polski

Unijne dotacje

Zbliżamy się do kolejnej wojny między potencjalnymi przedsiębiorcami, którzy będą chcieli uzyskać dotacje z Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Niestety nie będzie dla nich to taka prosta sprawa, gdyż wymogi są bardziej zaostrzone.

Największe szanse na dostanie dofinansowania będą mieli przedsiębiorcy, którzy chcą otwierać firmy nastawione na innowacyjne projekty, które pozwolą przeprowadzenie dużej ilości badań oraz dadzą możliwość rozwoju tych nowoczesnych technologii. Przedsiębiorstwa muszą mieć duże znaczenie dla gospodarki kraju, a do tego powinny stosować technologie informacyjne i komunikacyjne. Na takie dofinansowanie na pewno nie mogą liczyć firmy, które mają w swojej ofercie nowoczesne technologie i je sprzedają. Dlaczego? Ponieważ przedsiębiorstwa muszą się rozwijać, jest to kluczowy punkt.

By dostać takie dofinansowanie, przedsiębiorca musi spełnić kilka warunków. Jego firma nie może być w upadłości czy w likwidacji, powinna być zarejestrowana i zlokalizowana na terenie Rzeczpospolitej. Przede wszystkim muszą być dokładnie policzone koszty i wszelkie inwestycje. Największą kwotą, jaką można przyznać to 40 mln złoty netto, trzeba jednak mieć swój wkład w wysokości 25 procent wartości tej inwestycji. Przedsiębiorstwa od momentu przyznania dofinansowania muszą przez 3 lub 5 lat rozliczać.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.