Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Biznes > Wypełnianie formularza – jakie sposoby

TVN

Akcje TVN w ciągu roku poszły w górę o 60 procent. Jeszcze pod koniec października wyniki były kiepskie, ale już we wrześniu poszły w górę. Pod koniec lutego znowu pojawił się słabszy moment.

W ostatnim kwartale 2012 roku TVN zyskał 469,8 milionów złotych. Eksperci jednak przypuszczali lepszy wynik, a zysk, który odniosła grupa TVN była tylko w 32 procentach szacunkowych wyników. Eksperci sądzili, że TVN odniesie zysk na poziomie 685,4 milionów złotych. Również przychody było mniejsze o nieco ponad 4 procent mniejsze niż szacowali eksperci oraz zysk operacyjny o 31 procent. Analitycy byli rozczarowani, a inwestorzy nie aż tak bardzo. Aktualnie akcje tanieją o niespełna jeden procent.

Biura maklerskie sporządziły analizy i wycenili średni kurs akcji TVN na 9,98 złotego. I nie pomylili się, właśnie na takim poziomie akcje stoją. Po ostatnim spadku byłby to wzrost o dwa, a nawet trzy procent. Grupa TVN opuściła już grono WIG20 po sesji z 15 marca. Zastąpi go sieć hurtowni – Eurocash. Natomiast grupa TVN będzie należała do indeksu spółek średnich – mWIG40.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.