Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Giełda > Komornicy

Stadion Narodowy

Na Euro 2012 zostały wybudowane cztery znakomite nowoczesne stadiony. W Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Jeżeli chodzi o ten ostatni to okazuje się, że są z nim duże problemy.

Do prokuratury trafił pozew przeciwko Spółce PL.2012, który skierowała międzynarodowa kancelaria prawna Cameron McKenna w imieniu wykonawców Stadionu: Hydrobudowa Polska oraz Alpine Construction Polska. Twierdzą oni, że Stadion Narodowy nie posiada żadnych standardowych przeciwpożarowych. W przedstawionym zawiadomieniu napisali między innymi, że nie ma możliwości uruchomienia hydratów na stadionie, bo są uszkodzone oraz nie ma żadnych bram dymoszczelnych.

Jednak Narodowe Centrum Sportu twierdzi całkiem inaczej, że wszystko jest w porządku i stadion spełnia wszelkie wymagania prawne. Gazeta Polska pisze, że zarząd stadionu chce po cichu znaleźć podwykonawców, którzy zechcą po cichu naprawią usterki. Joanna Janowicz-Strzyżewska twierdzi, że wykazane usterki nie wpływają na bezpieczeństwo stadionu, że oprócz kilku nieczynnych hydrantów stadion składa się z prawie 13 tysięcy innych elementów. Firmy składające zawiadomienie chcą, żeby stadion został zamknięty, ponieważ imprezy prowadzone na Narodowym są nielegalne. Właściciele odpowiadają na to, że wszelkie wydarzenia odbywające się na stadionie są w pełni bezpieczne. Straż pożarna ma przeprowadzić kontrole i wtedy będzie wszystko wiadome.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.