Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Giełda > Wolny rynek

Śmieci drożeją

Mieszkańcy miast w których będą miały miejsce podwyżki cen za wywóz śmieci bardzo się denerwują. A to za sprawą tego, że zamiast 100-200 procentowego wzrostu obiecanego przez Izby Gospodarcze, będą 400 nawet procentowe!

Do tej pory w jednym z podwarszawskich miasteczek, miesięczna cena za wywóz nieposegregowanych śmieci wynosiła 28,50 złoty. Natomiast śmieci, które były posegregowane, co miesiąc za darmo były wywożone. Teraz zmieniono, że od 1 lipca ceny naliczane będą od osób zamieszkujących nieruchomość. Jeżeli w mieszkaniu będzie zameldowanych przykładowo pięć osób, to z niecałych 30 złoty, będzie trzeba zapłacić aż 150 złoty (30 złoty za jedną osobę, za niesegregowane śmieci). W przypadku, kiedy mieszkaniec będzie segregował śmieci, to cena spadnie do 14 złoty za osobę. Jest to wzrost o ponad 400 procent.

Duża ilość ludzi obawia się tej podwyżki, która ma być od 1 lipca. W niektórych miastach jeszcze nie wiadomo do końca, jakie sposoby naliczania opłat będą wprowadzone. Jednak są miejscowości, które na tym zyskują. W gminie Łapy osoby, które  będą segregować śmieci zapłacą 10 złoty od osoby, a za niesegregowane 21 złoty. Wcześniej za rodzinę czteroosobową trzeba było zapłacić 47,70 złoty za miesiąc. Jeżeli chodzi o ludzi, którzy mają własne domy, najprawdopodobniej będą musieli zakupić we własnym zakresie kontenery na każdy rodzaj śmieci. Tak samo jest z workami na śmieci, muszą oni sobie sami je kupować, a nikt nie zwraca im za to pieniędzy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.