Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Biznes > A może spółka?

Rekordowe Lotto

Totalizator sportowy osiągnął ogromne zyski z dziewięciu kumulacji ponad 17 milionów złotych. W 2012 roku Lotto powiększyło swoje zyski o ponad 60 procent.

Poprzedni rok dla Totalizatora Sportowego był niezwykle udany. Firma zarobiła 318 milionów złoty, a do tego odnotowało kilka rekordowych wyników. Między innymi zanotowano najwyższą wygraną – 33,7 miliona złoty wygrał szczęśliwiec z Gdyni. W 2012 roku odnotowano również rekordową sprzedaż dzienną, która wyniosła 58,7 milionów złoty w Lotto. Do tego warto dopisać, że suma wypłat sięgnęła aż 1721 miliardów złoty. Nie udało się im niestety pobić wyniku w zyskach. Zarobili oni o prawie 20 milionów mniej, niż w najlepszym dla nich roku – 2008.

To wszystko dzięki tak dużemu zainteresowaniu Polaków. Najwięcej klientów przyciągają duże sumy np. o 20 milinów, a nie o 2. Wprowadzona nowa oferta Plusa cieszy się dużym zainteresowaniem. Praktycznie co druga osoba grająca w Lotto puszcza go z Plusem. Kosztuje on jedynie jeden złoty. Wygenerowały one przychód w ciągu trzech miesięcy  w wysokości 78,5 milionów złoty. Kolejnym „strzałem w dziesiątkę” były zdrapki. Przychód w ciągu roku podniósł się już o 30 procent, do 338 milionów złoty. Totalizator sportowy chce jeszcze wprowadzić automaty ze zdrapkami, ale to jest jeszcze długa droga do tego.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.