Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Giełda > Inwestować w akcje czy obligacje?

Pszczółki

Jak się okazało podczas konferencji na temat pszczelarstwu w Europie, pszczoły są ogromnie ważne dla gospodarki zarówno Polski, jak i całej Unii Europejskiej.

Gdyby zaprzestać produkcji miodu, to sama Unia Europejska straciłaby aż 15 miliardów euro rocznie. Pszczoły nie tylko produkują miód, który się bardzo dobrze sprzedaje, ale przede wszystkim zapylają 35 procent roślin, które są wykorzystywane do produkcji żywności. Pszczoły zapylają chociażby owoce, rzepak czy też zboże. W ten sposób produkowana żywność jest zdrowsza i lepsza.  Do tej pory nie ma zagrożenia wymarcia pszczół w Europie i mamy nadzieje, że przez długi czas tak właśnie będzie. Dlatego też warto wprowadzić w życie sposoby poprawienia zdrowi tych pszczół. Dzięki zatrzymaniu procesy redukcji biodywersyfikacji, który ma nastąpić do 2020 rok, pszczoły mogą bardzo dużo zyskać.

W naszym kraju jest około 50 tysięcy pszczelarzy, a niecałe pięć tysięcy zajmuje się tym na poważnie – zawodowo. Produkcja krajowa wynosi mniej więcej od 18 do 20 tysięcy ton miodu rocznie.  Jeżeli chodzi o same rodziny pszczół, to są one bardzo stabilne i wynoszą około jednego miliona rodzin pszczelich.  Na całe szczęście również i w Polsce nie zaobserwowano zagrożenia wymarcia pszczół. Jak wiadomo w okresie zimowym pszczół jest mniej, ale po tym czasie pszczelarze są w stanie odbudować ilość pszczół, jednak trzeba w to włożyć więcej środków pieniężnych, jak i czas pracy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.