Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Kredyty > Zasady kredytowania

Praca a życie prywatne

Teraz nie wystarczy znaleźć odpowiedniej dla siebie pracy, być dobrym pracownikiem tylko i wyłącznie w firmie. Trzeba mieć również poukładane życie prywatne.

Jak się okazuje pracodawcy oprócz przeglądania CV chętnych do pracy, sprawdzają również profile na portalach społecznościowych kandydatów. Rekruci sprawdzania są we wszystkich możliwych dziedzinach i portalach. Sprawdzane są profesjonalne portale, na których kandydaci udostępniają swoje informacje zawodowe. Niestety lub stety dla przyszłych pracowników sprawdzane są również prywatne profile. Pracodawcy w ten sposób chcą się dowiedzieć możliwie jak najwięcej o swoim potencjalnym pracowniku.

Pierwszym w kolejności sprawdzanym portalem jest facebook. Więc jeśli pracodawca wejdzie na Twój profil, który nie jest zabezpieczony w odpowiedni sposób i zobaczy na nim zdjęcia z imprez, bądź inne niecenzurowane informacje, to możesz być pewny, że pracy nie dostaniesz. Na profilach zawarte są nie tylko zdjęcia i komentarze, ale również wpisy oraz ulubione strony. Jeżeli jednak profil kandydata jest ukierunkowany na branżę, w której chce pracować, udziela profesjonalnych odpowiedzi do tematów, to pracodawca z pewnością zainteresuje się nim.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.