Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Biznes > Stadion Narodowy

Polisolokaty

Po opodatkowaniu zysków z lokat jednodniowych, kolejną próbą opodatkowania dochodów kapitałowych będzie chęć opodatkowania zysków z poliso lokat. Taki pomysł ma Ministerstwo Finansów. Przepisy wejdą w życie pierwszego stycznia 2014 roku.

Pewnie mało kto wie o tym, co to są polisolokaty. Są to lokaty bankowe połączone z polisami ubezpieczeniowymi. Przez to są one uprzywilejowane i nie trzeba płacić z nich podatku dochodowego. Ten produkt zaczął być znów popularny, po tym gdy okazało się, że opodatkowano zyski z jednodniowych lokat bankowych z codzienną kapitalizacją odsetek. Polisolokaty okazały się być bardzo korzystne, dużo osób lokowało w nich swoje oszczędności.

Aktualnie wolne od podatku dochodowego są tylko kwoty otrzymane z tytułu ubezpieczeń osobowych i majątkowych. Póki co nie dotyczy to dochodów z tytułu inwestowania składek ubezpieczeniowych w ubezpieczeniach na życie związanych z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Jednak ma się to zmienić w najbliższym czasie. Ta zmiana ma polepszyć traktowanie wszystkich świadczeń na równi.  Ministerstwo Finansów liczy na to, że dzięki temu zwiększą się dochody podatkowe budżetu, ale nie mają dokładnej kwoty, gdyż jest trudna do oszacowania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.