Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Podatki > Podatki w Polsce a podatki za granicą?

Pity – jak wypełniać

Najczęściej składanym przez podatników zeznaniem rocznym jest PIT-37. Niestety jak się okazuje wiele osób ma problemy z wypełnieniem tego formularza.

PIT-37 składają osoby, które uzyskały dochody z wynagrodzenia z umowy o pracę, z umów cywilno-prawnych takich jak: umowa zlecenie czy też umowa o dzieło. Złożyć je mogą również emeryci i renciści. Dzięki temu zeznaniu rocznemu, podatnicy mogą skorzystać z różnych ulg podatkowych. W PIT/O można wykazać ulgi na dzieci, darowizny, rehabilitacje i ulgę internetową, oraz wiele innych. Natomiast w PIT/D można skorzystać z ulg mieszkaniowych. Jeżeli nie dodamy tych załączników, to stracimy prawo do odliczenia ulgi. PIT-37 składają podatnicy indywidualnie, z małżonkiem lub wychowującym samotnie dzieckiem. Czas składania tych PIT-ów mija 31 kwietnia.

Zanim wypełnimy PIT-37, to trzeba sprawdzić, czy mamy wszystkie informacje o osiągniętych dochodach. Łatwiej wypełnia się ten formularz przez Internet, gdyż program podpowiada nam możliwe popełnione błędy. Najczęściej popełnianymi błędami jest brak podpisu podatnika, wypełnianie zeznań na nieaktualnych formularzach, złe obliczenie, błędne wpisanie numerów identyfikacyjnych oraz niedołączenie załączników.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.