Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Finanse > Pieniądze

Niektórzy mają lepiej

Styczeń i luty nie należał do tych lepszy i posiadacze akcji trochę stracili. Jednak w marcu ma być już lepiej. Do tego warto dodać, że analitycy typują  osiem spółek, które będą miały się lepiej niż cały rynek.

Po słabych wynikach styczniowych na Giełdzie Papierów Wartościowych, luty również wypadł bardzo słabo. Bardzo kiepsko wypadła Telekomunikacja Polska, która obniżyła kolejny już raz dywidendę z jednego złotego, do pięćdziesięciu groszy. Akcje TP SA obniżyły spadek WIG20 o 50 punktów. Mimo złych wyników na Giełdach Amerykańskich, Włoskich i Niemieckich, analitycy są pozytywnie nastawieni. Najbardziej optymistyczny scenariusz przypuszcza  wzrost o 4 procent, a najgorszy – spadek o 2 procent.

Wśród ośmiu spółek, które mają sobie dobrze poradzić jest Aplisens, ponieważ w 2012 roku odnieśli dobre wyniki, a spółka chce kontynuować politykę rozwoju również za granicą. Drugą spółką jest Budimex, która ma bardzo dobrą kondycję finansową, dostają dofinansowania unijne, a do tego jeszcze mają znakomite wyniki za czwarty kwartał. BZ WBK odnotował natomiast wzrost rentowności aktywów, duże obroty i efekty synergii, dzięki połączeniu z Kredyt Bankiem.  Bardzo wyróżniającą się spółką w sektorze średnich spółek oraz w handlu detalicznym odnosi CCC. Natomiast KGHM ma szansę dzięki kursowi cen miedzi ma szanse przypomnieć znów o sobie. Midas to jedyna spółka z sektora telekomunikacyjnego. Ostatnie dobre wyniki na pewno będą chcieli kontynuować. PHN jest dopiero debiutantem, a już dobrze wyceniany. Ostatnią spółką jest PGE,  dzięki niskim nakładom na inwestycje dużo zyskują.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.