Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Kredyty > Kredytomania, wszystko o kredytach

Najlepsze prace

Aktualnie pracodawcy wyszukują jak najbardziej doświadczonych kandydatów na stanowiska do swoich firm. A kandydaci mogą wybierać jak najlepszych pracodawców, którzy ich przekonają. Prawie 70 procent badanych pracowników, chętnie by zmieniło pracodawcę ze względów wynagrodzenia.

Warunki finansowe mogą być zarówno powodem do zmiany pracy, jak i przyczyną nie zmieniania jej. Stabilna sytuacja finansowa w firmie to główny powód, który sprzyja pozostaniu u bieżącego pracodawcy. Aktualnie najbardziej dochodową branżą dla pracowników jest energetyka – ciepłownictwo. Mimo okresu kryzysu, nie trudno zauważyć ciągły ruch w portalach ogłoszeniowych. Dla pracodawców jest to doskonały sposób na znalezienie dobrych pracowników. Teraz taki pracownik powinien pomóc firmie w poprawie kondycji firmy i wyprowadzić ją z kryzysu.

Najwięcej odpowiadających pracowników, aż 68 procent jest w stanie zmienić pracę na warunki finansowe. Jest to niezależne od wieku i wykształcenia respondentów. Kolejnym powodem jest brak szansy na rozwój zawodowy – 23 procent odpowiadających. Nieprzyjazna atmosfera w pracy również może być przyczyną zmiany pracy – 18 procent. Jeżeli natomiast chodzi o powodach, które przekonują o pozostaniu pracownika w firmie, to najważniejszym jest stabilna sytuacja finansowa, aż 50 procent odpowiadających. Kolejnym jest bezpieczeństwo zatrudnienia (37 procent) oraz przyjazna atmosfera w pracy (27 procent).

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.