Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Gospodarka > Gopodarka Rosji

Mieszkania komunalne

Jak się komuś w końcu uda dostać mieszkanie komunalne, to jest największym szczęśliwcem. Liczba oczekujących z roku na rok rośnie w ekspresowym tempie. Rekordzista oczekiwał na takie mieszkanie 27 lat.

Mimo tego, że jest mnóstwo rodzin w trudnej sytuacji życiowej, to są ogromne problemy ze znalezieniem dla nich mieszkania komunalnego. Ponad 80 procent z takimi problemami życiowymi nie może liczyć na szybkie znalezienie dla nich lokum. W 2010 roku 46 tysięcy rodzin oczekujących na mieszkanie. Natomiast w 2011 roku było ich już 48 tysięcy. Te liczby rosną w bardzo szybkim tempie, a gminy w ciągu roku potrafią pomóc zaledwie 16 procentom potrzebującym. Reszta czeka latami na dostanie mieszkania komunalnego.

GUS wyliczył, że ponad 3 miliony ludzi żyje poniżej minimum socjalnego. Są to bardzo tragiczne wyniki, gdyż takim ludziom powinno się od razu pomóc w znalezieniu dachu nad głową, gdyż nie są oni w stanie zrobić tego sami. Takie osoby mogą się właśnie starać o mieszkanie komunalne, gdyż nie stać ich na samodzielne kupno. Nie mają oni zdolności kredytowej, więc kredytów także nie dostaną. Średni czas oczekiwania na takie mieszkanie to sześć lat, jednak zdarzały się przypadki, taki np. jak w Kielcach. Tam rekordzista czekał aż 27 lat na dostanie mieszkania, a w Kutnie już 19 osób czeka 25 lat.  Brak określonych przepisów, co do rozpatrywania wniosków, pozwalał na szerzenie się korupcji. Dlatego zdarzają się tacy ludzie, którzy mogą się nie doczekać własnego mieszkania w życiu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.