Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Podatki > Wypełnianie corocznego PITa

Mieszkania dla młodych

W nowym projekcie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania dla młodych ludzi, pojawiła się informacja o  maksymalnie 20 procent wyższych cen mieszkań, które kwalifikować się będą do programu MdM.

Chodzi o to, że w gminach położonych bezpośrednio w sąsiedztwie dużego miasta cena mieszkań dla młodych nie może być wyższa niż o 20 procent z sąsiadującego z nim dużego miasta. Ważne jest to, żeby przed kupnem danego lokalu, użytkownik był jego jedynym najemcą. Więc najpierw musi to mieszkanie wynająć, a dopiero potem może je kupić. Projekt dotyczy osób, które nie ukończyły jeszcze 35 roku życia oraz będą chcieli zakupić swoje pierwsze mieszkanie. Jednak muszą oni mieć przynajmniej połowę całej kwoty za mieszkanie. Do tego, powierzchnia mieszkania nie może przekroczyć 75 metrów kwadratowych.

Program Mieszkanie dla Młodych (MdM) ma pomagać ludziom w zaciąganiu kredytu, by zakupić mieszkanie. Dlatego minimalny okres spłaty kredytu zwiększono do 15 lat. Kiedy wygasł program Rodzina na swoim pojawiły się pytania, dotyczące dostania kredytu. Taka osoba idąc do banku, powinna mieć ze sobą umowę o ustanowieniu lub przeniesieniu własności. Jeżeli nie uda się tego załatwić, to bank weryfikuję sam cenę i powierzchnię mieszkania, na podstawie danych od dewelopera.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.