Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Ekonomia > Po co mi ta ekonomia?

Komornicy

W ostatnim czasie zdarzyło się dużo błędów w sprawach komorniczych. Procesy windykacji są kiepsko przeprowadzane, a komornicy chcą, żeby sądy ustaliły jakiś regulamin, żeby móc rozróżnić czy dobrej osobie odbierane są pieniądze.

Jedna Pani została pozbawiona pieniędzy, które zabrał jej komornik. Gdy poszła wyjaśnić sprawę okazało się, że mieszkanie, które kiedyś było jej własnością jest zadłużone i dlatego komornik zabrał jej pieniądze. Ona wyjaśniła, że już to mieszkanie należy do jej syna i to jemu powinno się zabrać pieniądze. Tak też było. Pieniądze jej zwrócono i przeproszono za pomyłkę. Kolejny błąd komornika to zabranie 50 tysięcy złotych Czesławowi Kacprzak, choremu na raka. Kiedy chciał wyjaśnić sprawę, to zarówno komornik mu odmówił wyjaśnień, jak i wierzyciel – spółdzielnia mleczarska z Grajewa. Niestety Pan Czesław zmarł, a jego rodzina uważa, że utrata pieniędzy przyspieszyły pogorszenie stanu zdrowia. Sprawa ciągnie się od 2009 roku, a do dnia dzisiejszego pieniędzy nie udało się odzyskać. Dlatego, że wierzyciel domaga się podpisu na ugodzie od nieżyjącego już Pana Czesława.

Niestety  komornicy czasem uciekają do bardzo drastycznych metod. Komornik to funkcjonariusz publiczny, może on egzekwować orzeczenia sądowe. Dla komornika sądowego ustawa jest jak świętość, wszystko co on robi musi mieć swoje odzwierciedlenie w prawie. Nigdy nie może on przekroczyć tego prawa, a do tego zawsze powinien się wylegitymować dokumentem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.