Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Ubezpieczenia > Link4 dobra oferta ubezpieczeń

Karty zbliżeniowe

Od 2006 roku, kiedy wprowadzono w życie płacenie zbliżeniowe, zainteresowanie takim rodzajem płatności rośnie w szalonym tempie. Do tego firmy i różnego rodzaju instytucje, umożliwiają przeprowadzenie takich właśnie transakcji. Karty zbliżeniowe wprowadzone zostały po to, żeby umożliwić ułatwienie płatności przeprowadzanych przez kupującego i sprzedającego, warto jednak wiedzieć, jak zabezpieczyć swoje fundusze.

Jednak są duże obawy ludzi, że ten rodzaj transakcji jest bardzo niebezpieczny. Jeżeli właściciele kart przestrzegają pewnych zasad, to mogą być spokojni, że nic złego się nie stanie z ich pieniędzmi. Nie wiele osób wie o tym, że transakcje zbliżeniowe możliwe są do kwoty 50 złoty. Wystarczy, że podczas małego zakupu, właściciel zbliży swoją kartę do terminalu i sprawa załatwiona. Jednak wszelkie zakupy powyżej 50 złoty, trzeba potwierdzić wpisaniem kodu PIN.

Zdarzały się przypadki, że po sprawdzeniu swojego stanu konta, właściciel dziwił się, czemu za jego zakupy ściągnięto więcej pieniędzy, niż kwota za zakupy. Przyczyną może być złe zbliżenie karty do terminalu. Warto więc wiedzieć, że transakcja będzie prawidłowo wykonana, kiedy karta jest przyłożona jak najbliżej terminalu. Wtedy mamy pewność, że zapłacimy tylko i wyłącznie za swoje zakupy. Jeżeli właściciel obawia się kradzieży, powinien udać się do banku i ustalić dzienny limit transakcji. Może również poprosić bank o wyrywkową autoryzację, nie zależną od kwoty zakupu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.