Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Ekonomia > Fundacje

Jak inwestować?

Wiele doradców obiecuje, że dzięki ich pomocy zyskają pieniądze. Niestety nie jest to takie proste i łatwe. Trzeba przede wszystkim wiedzieć w co inwestować, a co omijać szerokim łukiem.

WIG20 w ostatnim czasie poszybował o kilkanaście procent w górę, co dało wielu inwestorom powody do radości. Wiele z nich pociągnęła wiara, że będzie lepiej i postanowiła zagrać, niestety po wzlocie przyszedł czas na gorszą korektę. Granie na giełdzie można porównać do kasyna. Ciężko jest trzymać dobrą passę przez długi czas. Zarobić na giełdzie jest bardzo trudno. Teraz karty rozdają banki, politycy a sytuacja gospodarcza je spowalnia. Mimo tego, że jest kilkunastu profesjonalistów, to i oni mają wpadki. Większość graczy z giełdy przegrywa, a to nikogo już nie zaskakuje. Giełdę można również porównać do zakładów bukmacherskich, gdzie również bardzo łatwo jest stracić pieniądze na bezpiecznych obligacjach.

Jak każdy nowych inwestor na giełdę, trzeba poszukać kogoś o kogo można się uczyć grania na niej. Wiadomo jednak, że jak ktoś obiecuje gwarantowaną wygraną, to po prostu się może przeliczyć. Jeżeli się zdarzy, że komuś uda się przewidzieć kilka razy trafne zachowanie kursy, to potem traktowany jest przez innych jak Bóg. Niestety początkujący gracze muszą uważać na tych, którzy chcą pomóc. Nikt nic bezinteresownie nie zrobi, a do tego może wykorzystać czyjąś naiwność.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.