Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Ubezpieczenia > Ubezpieczenia cargo

Fundacje

Wielkie gwiazdy w ostatnich czasach zamiast chodzić na bankiety, to wolą otwierać i zajmować się fundacjami, które pomagają chorym ludziom. Tylko czy tak do końca robią oni to bezinteresownie, czy może jednak dużo więcej na tym zyskują.

Fundacja Ilony Felicjańskiej może już w najbliższym czasie przestać istnieć. Ilona ma ogromne problemy z alkoholizmem, o którym otwarcie mówi. Niestety jeżeli chodzi o jej fundacje to już nie tak chętnie o niej mówi. Organizacja nie złożyła drugi rok z rzędu zeznania finansowego. Do tego utraciła status Organizacji Pożytku Publicznego i nie ma aktualnie prawa do zbiórki pieniędzy. W taki sposób ludzie będą tracili zaufanie od wszelkiego rodzaju fundacji. Z kolei fundacja Dariusza Michalczewskiego, która powstała w 2003 roku pomaga młodym ludziom wykorzystywać ich potencjał. Dzięki Darkowi młode dzieci mają szanse w przyszłości osiągnąć wyniki w sporcie.

Jakub Śpiewak utworzył fundację Kidprotect.pl w 2002 roku. Miała ona na celu polepszenie bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Realizowała ona program Stop Pedofilom, Bezpieczny Internet.org. Uzyskała ona certyfikat Strona Przyjazna Dzieciom. Aktualnie przeżywa duży kryzys. Śpiewak czerpał duże korzyści finansowe z działalności tej fundacji, przez co stracił zaufanie darczyńców. Teraz fundacja kojarzona jest jedynie z przekrętami finansowymi, a całe to zamieszanie jest bardzo szokujące dla wszystkich. Kolejny przykład to fundacja Marcina Mroczka z Agnieszką Popielewicz, z którą wtedy by związany. Po ich rozstaniu jakiś czas fundacja jeszcze istniała, ale po roku najpierw odeszła Agnieszka, a potem Marcin. Fundacja nie przetrwała.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.