Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Finanse > Mieszkania tanieją

Europejskie dotacje

Jak się okazuje łatwo jest wydawać obce pieniądze. Powinno się to jednak robić z głową, a nie wyrzucać je w błoto. Polska w bardzo łatwy sposób wydawała europejskie pieniądze na bardzo absurdalne inwestycje.

Pierwszym przykładem mogą być Termy Warmińskie.  Wszystko przez to, że Lidzbark zapragnął mieć u siebie termy. A oprócz tego jeszcze cały kompleks rekreacyjny. Miasto uzyskało 5,5 miliona złoty z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki na odwierty. Niestety geolodzy przed podjęciem się tej inwestycji mówili, że woda nie będzie ciepła. I mieli racje, woda miała 24 stopnie. Koszt budowy to niecałe 70 miliardów złoty, a otwarcie przewidziane jest na 2014 rok. Kolejny przykład to Łódzki tramwaj, który miał połączyć ze sobą Łódź, Pabianice oraz Zgierz. Niestety tramwaj jeździ tylko w Łodzi, a do tego się notorycznie spóźnia i ma stare wagony.

Obwodnica w Bargłowie Kościelnym powstała, mimo tego, że mieszkańcy jej nie chcieli. Do tego uniemożliwi ona dojazd rolnikom do ich gospodarstw i zmniejszy ruch odwiedzających robiących u nich zakupy. Unia dorzuciła do inwestycji prawie 44 miliony złoty. Koszt następnej inwestycji wynosi 9,5 milionów złoty. Dotyczy to portu lotniczego w Zielonej Górze. Bezsensowna inwestycja, ponieważ 164 kilometry dalej powstaje gigantyczny port lotniczy w Niemczech. Co gorsze, z lotniska wylatuje codziennie jeden samolot, mimo tego, że lotnisko jest dobrze rozbudowane i w niedalekim czasie ma dostać system ILS, który pomaga w lądowaniu we mgle.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.