Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Giełda > Kto może być uczestnikiem giełdy?

Eurocash

Eurocash jest obecnie jedną z najbardziej niedocenianych, a do tego odpornych na kryzys. Aktualnie notuje ona najlepsze wyniki. W ciągu 2012 roku akcje wzrosły o 70 procent.

W marcu była ona na Pusie o niecałe 8 procent, w kwietniu już o ponad 10 procent. W maju natomiast odnotowano mały zysk o nieco ponad 2 procent w stosunku do miesiąca poprzedniego. W czerwcu znów zysk o niecałe 12 procent, a w lipcu spadek o niecałe 10. Gdyby inwestor od początku firmy to uzyskałby teraz przychód szesnastokrotnie w stosunku do pierwszego kapitału. Aktualnie jednak spółka Luisa Amarala jest na Giełdzie Papierów Wartościowych traktowana jako średnia, jeżeli chodzi o kapitalizacje i obroty. Jeżeli chodzi o obroty, to średnio są to kwoty na niecałe 10 milionów złoty. Kapitalizacje nie przekraczają 7 miliardów euro.

Już 15 marca zamiast TVN wejdzie Eurocash w skład WIG20. Eurocash wejdzie z wagą 2,19 procent. Dzięki temu możliwy jest szybszy rozgłos i spółka stanie się bardziej medialna, a do tego jeszcze mogą wzrosnąć akcje. Popyt na Eurocash mogą zwiększyć również fundusze inwestycyjne. Aktualnie wycena wskaźnikowa wskazuje, że akcje Eurocashu są przewartościowane. Obecnie cena spółki rośnie 1 procent do 53,70 złoty, przy obrotach ponad 5 milionów złotych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.