Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Podatki > Podstawowe rodzaje podatków

E-faktury

Od 2005 roku przedsiębiorcy i osoby prywatne miały możliwość wysyłania i odbierania e-faktury, ale nie było to aż takie proste jak teraz. A to dlatego, że w życie weszło nowe rozporządzenie Ministra Finansów w tej sprawie. Na pewno to pomoże przedsiębiorcom w tych trudnych czasach, gdzie liczy się prawie każdy grosz.

Do tej pory przepisy bardzo utrudniały możliwości przesyłania faktur przez Internet. Co więcej zainteresowanie takim rodzajem faktur nie cieszyło się do tej pory dużą sympatiom. Teraz może się to bardzo zmienić, gdyż przedsiębiorstwa, które wysyłają miesięcznie po tysiąc faktur mogą zaoszczędzić na nich nawet po dwa tysiące złoty. jest to ogromna szansa dla firm, żeby te pieniądze zostawić w swojej kieszeni. Dopiero się okaże w jak dużym stopniu będą one wykorzystywane.

Niestety nie wszystko zależy od samych przedsiębiorstw. Potrzebna jest również zgoda klientów, na taki rodzaj otrzymywania faktur. Jeżeli on jej nie wyrazi, to firma musi wysyłać faktury tradycyjnie. Ważne jest by e-faktury były przejrzyste, czytelne i przede wszystkim autentyczne. Przedsiębiorcy nie muszą się martwić o kontrole urzędów skarbowych, ponieważ wystarczy mieć tylko i wyłącznie do nich dostęp w każdym momencie, żeby można było sprawdzić autentyczność ich pochodzenia. E-faktury są o wiele lepsze niż te tradycyjne. Dlaczego? Dzięki nim firmy i przedsiębiorcy zaoszczędzą dużą ilość pieniędzy, gdyż nie trzeba będzie ich drukować i wysyłać. Również ryzyko zgubienia się w drodze jest po prostu nie realne. Dzięki e-fakturom oszczędza się również środowisko, nie trzeba wycinać kolejnych drzew, żeby wysyłać faktury do klientów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.