Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Finanse > Polisolokaty

Dodatkowa kasa

Bycie urzędnikiem lub samorządowcem to bardzo dobra perspektywa. Bowiem  dostają trzynastą pensję, czyli bonus, a nic do tego nie muszą robić. Jak się okazuje nie będą to małe kwoty, bo pieniądze wydane na ten cel mogą osiągnąć nawet pięć miliardów złoty.

 

Każdy zwyczajny Polak musi od początku roku porządnie harować, żeby wystarczyło do pierwszego.  Zupełnie nie dotyczy to pracowników na wysokich stanowiskach. Nowy rok dla nich jest wspaniałym czasem, mogą liczyć na dodatkową trzynastą pensję, a przy tym nic dodatkowego nie robić. Co ciekawe są to ogromne kwoty, bo średnia wypłata to 4 tysiące złoty. Ogólnie państwo wydać może na ten cel aż pięć miliardów złotych. Prezydenci miast w ciągu roku otrzymują nie małe kwoty, więc „trzynastka” też nie może być mała. Przykładowo, jeśli jakiś urzędnik zarabia miesięcznie około 10 tysięcy złoty, to kwota trzynastki też musi być podobnej wielkości.  Miasta się nawet zapożyczają w bankach, żeby tylko wypłacić urzędnikom trzynastki.

W dużych miastach kwota, którą otrzymają urzędnicy mogłaby utrzymać średniej wielkości szpital. Na największą wypłatę może liczyć marszałek województwa podkarpackiego i łódzkiego – Mirosław Karapyta i Witold Stępień – po 13 tysięcy złoty. Hanna Gronkiewicz – Waltz, prezydent Warszawy dostanie 12,9 tysięcy złoty. Prezydent Łodzi – Hanna Zdanowska dostanie 12 600 złoty. Najmniejszą kwotę dostanie zastępca burmistrza Leżajska – Piotr Urban – 6 100 złoty.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.