Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Podatki > Podatki w PKB w Polsce

Dane osobowe bardzo wartościowe

Każdy właściciel sklepu internetowego ma obowiązek chronienia danych osobowych swoich klientów. Takie firmy gromadzą dane osobowe w specjalnych danych, które muszą być zarejestrowane u GIODO (Główny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych).

Zdarzały się przypadki, że przez wyciek danych z baz firm konsekwencje były ogromne. Nie tylko osłabiało to wizerunek firmy na rynku, ale co gorsza ponosiły one ogromne kary finansowe. W najgorszych wypadkach kwoty do zapłaty wynosiły nawet 200 tysięcy złoty, pojawiały się nawet kary pozbawienia wolności do dwóch lat. Jeżeli baza dotyczy tylko i wyłącznie spraw codziennego użytku nie musi być rejestrowana do GIODO, ale jeśli chcemy ja wykorzystać do spraw marketingowych – to jest to obowiązek.

Kary nie dotyczą samych firm, czy ich właścicieli, ale przede wszystkim konkretnego pracownika, który jest odpowiedzialny za administrowanie baz danych. Jeżeli GIODO wykryje jakiekolwiek naruszenia, może on skierować sprawę do sądu. Nieprowadzenie lub popełnienie jakichkolwiek błędów w bazach danych klientów są karane od 50 tysięcy w wzwyż. Administratorzy baz często mylą prawo. Jeżeli użytkownicy akceptują regulamin, nie oznacza to, że wyrażają oni zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.