Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Gospodarka > Cenne nagrody

Czy na muzyce można zarabiać

Większość ludzi, którzy ściągają pliki muzyczne z sieci, nie uważają tego za coś złego. Ciężko będzie zmienić takie zdanie, tym bardziej, że nie było w sieci portalu udostępniającego muzykę za darmo. Do teraz.

Wirtualne serwisy, które się właśnie pojawiły i  udostępniają muzykę w sieci, odnoszą duże sukcesy. Międzynarodowe firmy postanowiły spróbować ze swoimi serwisami w Polsce. A więc pojawiły się takie strony jak WiMP, który posiada 350 tysięcy użytkowników, którzy płacą. Do tego ruszył Deezer, z którego na całym świecie korzysta ponad 26 milionów osób, z czego aż 3 miliony płaci. Spotify – 20 milionów słuchaczy, a 5 milionów z nich płaci za dostęp. Dzięki Cyfrowemu Polsatowi, ruszył również Muzo.pl. Cieszą się z tego przede wszystkim wytwórnie muzyczne, a także sami piosenkarze. Aktualnie w ofertach Polskich platform jest ponad 20 milionów utworów bezpłatnych, a jeżeli chodzi o wykupowani pakietów, to za cenę 19,90 złoty mamy dostęp do muzyki przez cały miesiąc.

Dzięki temu, że coraz więcej osób interesuje się darmowym oraz płatnym pobieraniem plików, ilość popełnianych przestępstw piractwa się zmniejsza. A jest to dopiero początek tych czasów. Jednak zanim będą jeszcze lepsze wyniki, firmy muszą się uzbroić w cierpliwość, gdyż w Polsce nie ma jeszcze aż tak dobrze rozwiniętych płatności kartami kredytowymi, czy też przez portale płatnościom takie jak np. Pay Pal. A do tego nie wszyscy użytkownicy posiadają karty kredytowe, dlatego trzeba pomyśleć nad innym rodzajem płatności. Tak więc przyzwyczajenie przyszłych klientów serwisów, to nie jest zadanie proste, na to potrzeba przede wszystkim czasu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.