Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Gospodarka > Gospodarka społeczna

Co z Euro

Od dłuższego czasu trwają dyskusję o tym, kiedy Polska powinna wejść do strefy euro. Warto więc zobaczyć i dowiedzieć się, jak z tym problemem poradziły sobie inne kraje, żeby nie popełnić tych samych błędów.

Nie wszystkie kraje straciły na przyjęciu wspólnej waluty. Między innymi są to Niemcy, Francja, Finlandia czy też chociażby Austria. Jednak znajdą się kraje, które popadły w kryzys poprzez wprowadzenie Euro w ich krajach. We Włoszech nigdy nie było tak niskiej inflacji, jak teraz, gdy weszli do strefy euro. Załamanie w jednym kraju, nie koniecznie może spowodować kryzys w następnych. Najgorszym i zarazem najlepszym przykładem dla Polski, jest Grecja. Tam mówiono, że teraz mają jedyną możliwość wejścia w tą strefę euro, że później nie będzie do tego okazji. Najpierw trzeba mieć pozałatwiane wszystkie sprawy ekonomiczne, żeby móc przystąpić do euro.

Irlandia miała największy kryzys wśród krajów strefy euro. Mimo problemów gospodarczych, Irlandia w miarę gładko przeszła przez te problemy. Ich gospodarka bez problemu poradziła sobie z problemami, dzięki sprawnie funkcjonującym procedurom. Słowenia przystąpiła do strefy euro przed kryzysem i mówiło się nawet, że będą musieli skorzystać z pomocy Unii Europejskiej. Warto więc przed przyjęciem euro obniżyć najpierw dług publiczny.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.