Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Przedsiębiorstwa > Autostrady

Ciężki problem

Coraz częściej dochodzi do sytuacji, że w jednej firmie pracuje dwu bliskich przyjaciół, którzy pewnego dnia problemy w pracy muszą przełożyć na kontakty osobiste. Trzeba się więc zastanowić czy warto pracować w jednym miejscu lub zakładać własne przedsiębiorstwa.

Takich przypadków niestety jest  coraz więcej. Podajmy pierwszy, lepszy z brzegu. Jeden z przyjaciół dostał wyższe stanowisko niż drugi, na początku wszystko działało prawidłowo. Oddzielili pracę od życia prywatnego. Nadal razem jeździli na wakacje, oglądali mecze czy też chodzili na piwo. Na spotkaniach prywatnych nie było tematu praca. Aż do momentu, kiedy szef kazał jednemu z nich zwolnić drugiego. Przyjaciel chciał uniknąć tej rozmowy, próbując zlecić zadanie komuś innemu. Nie jest to dobry pomysł, gdyż przyjaciel – podwładny może mieć do niego później pretensje. Przyjaciel zwalniający może mieć duże obawy co do takiej rozmowy. Najprawdopodobniej obawia się, że zwolnienie wpłynie na kontakty prywatne. Niepokój może również powodować przejście rozmowy firmowej, na aspekty prywatne. Nie można jednak od razu przekreślać przyjaźni, tylko i wyłącznie przez problemy zawodowe.

Jeżeli natomiast chodzi o dwie osoby, które znają się długi czas i chcą razem otworzyć działalność gospodarczą, problemy mogą być o wiele, wiele większe. Właściciele muszą mieć jakiś wkład własny na początek działalności, jeśli podzielą się nimi nie po równo to od razu wiadomo, kto będzie chciał mieć większe możliwości w firmie. Osiągając zyski jeden do drugiego może mieć pretensje, że ten włożył w to działanie więcej czasu i energii, niż ten drugi. Po jakimś czasie z przyjaźni nie zostaje nic, a do tego firma się rozpada.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.