Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Biznes > Wypełnianie formularza – jakie sposoby

CEZ i jego zarobki

Czeski koncern energetyczny CEZ zyskał w 2012 roku aż 40,2 miliardów czeskich koron. Jest to wynik lepszy o półtora procent w stosunku do roku 2011. Na bieżący rok oczekiwania są na poziomie 37 miliardów czeskich koron.

Dlaczego firma spodziewa się mniejszych zarobków, skoro w 2012 roku wynik był wyższy? Dlatego, że pojawia się na rynku trend, który ma obniżyć ceny energii elektrycznej, a do tego w Czechach będzie obowiązywało zmniejszenie produkcji energii w elektrowniach. Jednak są też plusy, do nich zaliczyć możemy między innymi zakończenie działalności na terenach Albanii, a do tego ogromna produkcja na farmach wiatrowych w Rumunii.

Na inwestycję w ciągu 2012 roku CEZ wydał ponad 53 miliardy czeskich koron. Z tego niecałe 8 miliardów czeskich pieniędzy przeznaczono na poprawienie bezpieczeństwa i efektywności jądrowych elektrowni. 18 miliardów czeskich koron zainwestowano w postawienie lub odnowienie elektrowni typu normalnego. Kolejne 11 miliardów czeskich koron dano na modernizację i rozwój sieci dystrybucyjnych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.