Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Gospodarka > Gospodarki w Azji

Biura podróży

Jak się okazuje to z 3400, aż czterysta trzydzieści biur podróży jest zadłużonych na kwotę ponad 8,5 miliona złotych. W zeszłym roku branża turystyczna przynosiła tylko i wyłącznie straty, a wiele biur zakończyło swoją działalność.

W lipcu po ogłoszeniu całej serii bankructw biur podróży, zmniejszyła się liczba tych firm i agencji turystycznych. Aktualnie w notowaniu Krajowego Rejestru Długów, liczba biur podróży zmniejszyła się z 446 do 387. Niestety liczba firm, które mają długi znowu się zwiększyła pod koniec 2012 i na początku 2013 roku. Aktualnie jest ich aż 429, a dług wynosi już ponad osiem i pół miliona złotych.

Jednak w połowie 2012 roku można było zaobserwować, że słabsze biura znikały z rynku, ponieważ nie radziły sobie. Ich klientów przejmowali większe biura, które w ten sposób umacniały swoją pozycję na rynku. Nie można jednoznacznie określić, czy to pomogło branży turystycznej, czy jednak wręcz przeciwnie. Mimo to poziom zadłużenia się nie zmniejszył. Jest jednak nadzieja dla biur, że Polacy zaczną wyjeżdżać za granicę, a wtedy zadłużenie spadnie. Analitycy przewidują, że wzrost liczby podróżnych będzie w wysokości 3-4 procentów. Wydatki podróżnych wzrośnie o 5 – 10 procent. Prawie 70 procent wyjeżdżających wpłaca pieniądze, nie wcześniej niż dwa tygodnie przed wyjazdem, a prawie wszyscy kupują wycieczki last minute. Przed wyjazdem warto sprawdzić, czy dane biuro widnieje w rejestrze Centralnej Ewidencji i Wykazów Turystyki. Gorzej będzie, jak dane biuro notowane jest w Krajowym Rejestrze Długów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.