Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Podatki > Płacenie podatków za granicą

Bezrobocie i sprzedaż detaliczna

Bezrobocie w styczniu wynosiło 14,2 procent, a sprzedaż detaliczna 3 procent. Takie informacje podał Główny Urząd Statystyczny.

Jeżeli chodzi o bezrobocie to właśnie takich wyników spodziewali się analitycy. Niestety przyszłość będzie jeszcze gorsza, ponieważ bezrobocie będzie rosło, chociaż nie tak szybko jak wcześniej. Porównując ostatni miesiąc 2012 roku, do stycznia 2013 roku bezrobocie wzrosło o prawie procent. Liczba ludzi zarejestrowanych w urzędach pracy wynosi 2 miliony 295,7 tysięcy. Jeżeli chodzi o dokładne dane w miesiącach, to w grudniu zgłosiło się 244 tysiące osób, a w styczniu już 318 tysięcy. Wynika z tego, że z miesiąca na miesiąc zgłasza się coraz więcej osób bezrobotnych. Prawie 83 procent z bezrobotnych nie ma prawa do zasiłku, jest to ponad 1896 tysięcy ludzi. Nieco ponad 44 procent z nich to mieszkańcy wsi. W najbliższym czasie można liczyć na poprawę w zatrudnieniu  w sektorze eksportowym. Warto jeszcze dodać, że do urzędów również wpłynęła większa ilość ofert pracy, niż w poprzednim roku.

Z kolei sprzedaż detaliczna była o 2,1 procent wyższa, niż się tego spodziewano. Analitycy oczekiwali sprzedaży na poziomie 0,9 procent. Realny wzrost sprzedaży detalicznej w styczniu wyniosła 2,4 procent. Dzięki tym dobrym gospodarczym wynikom złoty umocnił się w stosunku do euro o około jednego grosza.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.