Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Ubezpieczenia > Link4 dobra oferta ubezpieczeń

Bankomaty wezmą więcej

W najbliższym czasie ludzie mogą przestać korzystać z bankomatów i kart płatniczych, jeżeli zostaną wprowadzone kolejne prowizje. Niezależni właściciele bankomatów chcą coś na nich zarobić, a VISA i MasterCard dają im decydowanie za mało.

Bankomaty niezależne są bardzo przydatne i pomocne na małych wsiach, gdzie znajduje się mało bankomatów typowo bankowych. Jednak jak się okazuje, już nie długo mogą być pobierane dodatkowe opłaty za korzystanie z nich. Niestety bankomaty w niektórych małych i nie rentownych miejscach trzeba będzie pozamykać. Jednak jest jeszcze nadzieja dla samych klientów, ponieważ to banki mają zdecydować, kto pokrywa te koszty.

Nierentowne bankomaty, to takie, z kutych korzysta mniej niż 3,5 tysięcy osób. Dlatego, że za jedną wykonaną transakcję operator dostaje tylko 1,30 złoty. To może nie wystarczalna pokrycie kosztów utrzymania bankomatu w tym miejscu. Operatorzy bankomatów zamiast się jeszcze bardziej rozwijać, będzie musiała zamykać kolejne bankomaty, jeżeli banki nie zgodzą się na dodatkowe prowizje w wysokości 1-1,50 złoty. Jeżeli natomiast banki przerzucą te opłaty na klientów, to może się okazać, że będą oni po prostu rezygnować prowadzenia kont.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.