Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Ekonomia > Podstawowe pojęcia ekonomiczne

Autostrady

Autostrady A4 i A1 będą gotowe już w przyszłym roku. Budimex, Salini, Eurovia i Heilit+Woerner dokończą ich budowę po Hindusach i Irlandczykach.

Na początku 2014 roku ma być już gotowa autostrada A1. Pozostało do wykonania 64 kilometry trasy od Torunia do Strykowa. Inwestycja podzielona jest na dwa odcinki, które wcześniej wykonywały firmy SRB (Irlandia) oraz PBG. Teraz prace na obu odcinkach będą należeć do włoskiej firmy Salini wraz z Kobylarnią (Polska).

Natomiast jeżeli chodzi o autostradę A4, to na jej otwarcie będzie trzeba poczekać do końca roku 2014.  Przewidywany kosztorys szacował, że odcinek z Tarnowa do Rzeszowa będzie kosztował 1,12 miliardów złoty. Jednak Budimex i Heilit+Woerner wybudują ten odcinek o 140 milionów złoty mniej, czyli za 981 milionów złoty. Czas na wykonanie prac to osiemnaście miesięcy od momentu podpisania umowy przez obie strony. Włoska firma Salini chciała dokończyć ten odcinek za 1,27 miliardów złoty. Wcześniej pracami zajmowały się firmy PBG, Hydrobudowa oraz SIAC Construcition z Irlandii. Jeżeli chodzi o odcinek Rzeszów Zachód – Rzeszów Centralny, to nim się zajmie Budimex. Kosztorys przewidywał koszty w wysokości 223 milionów złoty, a Budimex wykona to za 183 miliony. To o 40 milionów złoty mniej.  Czas na wykonanie, to 14 miesięcy od momentu podpisania umowy.  Wcześniej zlecenie należało do Radko i Punji Lloyd z Indii.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.