Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Ubezpieczenia > Kompleksowa forma ubezpieczeń

Architekt psychologiem

Na rynku pracy i na uczelniach wyższych pojawił się nowy kierunek. Psychologia architektury ma pomóc w tym, by mieszkania były dostosowane do ich mieszkańców.

Okazuje się, że na uczelniach z kierunkiem psychologii, pojawiają się nowe rzeczy, takie jak na przykład planowanie przestrzenia. A na uczelniach architektury, pojawiają się zajęcia związane z psychologiom. Dopiero od czterech lat w Polsce rozwija się psychologii architektury, a na świecie dopiero początkuje. Nie wiele jeszcze wiadomo jest o tym kierunku, na razie nie ma jeszcze odpowiednich książek dotyczących psychologii architektury. Czas na wykształcenie takiej osoby to od 7 do 10 lat.

Wiele osób zapewne się zastanawia po co w ogóle taka osoba. Otóż po to, żeby architekt z biura architektonicznego bez problemów poradził z potrzebami klientów. Ponieważ wyróżnia się cztery grupy ludzi: słuchowców, wzrokowców oraz kinestetyków. Każdy z nich wyróżnia się czymś szczególnym. Na przykład wzrokowcy zwracają uwagę na kształty, kolory czy też proporcję wszystkich elementów przestrzeni. Lubi twarde materiały, takie jak szkło, metal czy cegły. Jeżeli chodzi o słuchowca, to lubi on wnętrze, które jest zrobione w jednym określonym stylu. Do tego ceni sobie łatwe i proste meble. Kinestetyk natomiast wraca szczególną uwagę na materiał, czyli np. czy jest coś gładkie, szorstkie czy też chropowate. Właśnie od tego jest psycholog – architekt. Ma on pomagać w odczytaniu preferencji klientów i w jak najlepszy sposób dobrać wnętrze do jego upodobań.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.