Jesteś tutaj: www.konstinwest.pl > Finanse > Śmieci drożeją

Abonamenty

KRRiTV chce jeszcze w tym roku wprowadzić opłatę audiowizualną. Zdaniem Jana Dworaka, przewodniczącego obecny system finansowania mediów jest niewystarczający.

Chcą oni, żeby obecny system był zmieniony tak, żeby nie był on niesprawiedliwy wobec tych co aktualnie płacą. Nie chcą również, żeby opłaty nie były za wysokie, a tych, co płacą na pewno nie będą jeszcze bardziej obciążać. Natomiast Bogdan Zdrojewski – minister kultury – pod koniec 2012 roku mówił, że nowy system będzie wprowadzony dopiero w 2014 roku. Kolejny minister, tym razem administracji i cyfryzacji Michał Boni również twierdzi, że w 2013 roku nie ma jeszcze potrzeby dokonywania zmian. Zaproponował on wprowadzenie na 2015 rok.

Wszystko zależy przede wszystkim od polityków, którzy mają przeprowadzić cały proces. Chcą oni oprzeć cały proces na niemieckim rozwiązaniu. Wtedy płacić mieliby wszyscy, nawet Ci, którzy nie korzystają z odbiorników. Wtedy dojdzie do zmniejszenia podatku do poziomu 10-12 złoty. Dzisiaj abonament radiowo-telewizyjny kosztuje 18,65 złoty, a sam abonament radiowy trzeba płacić 5,65 złoty. Niestety duża ilość ludzi nie akceptuje tego. Twierdzą oni, że nie mając telewizora w domu, to bezsensu jest płacenie abonamentu. A potem za te pieniądze telewizja tworzy programy typ „taniec na lodzie” czy płaci duże sumy na gwiazdy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.